V kauze výbuchu na bratislavskom štadióne dnes verdikt nevyniesli

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 23. júna (TASR) - V kauze Tomáša P., ktorý je obžalovaný z toho, že v auguste 2013 hodil počas futbalového zápasu medzi Slovanom Bratislava a MFK Ružomberok do sektora ružomberských fanúšikov silný delobuch, dnes sudkyňa Okresného súdu Bratislava III zatiaľ nemohla vyniesť verdikt.

Výbuch profesionálnej pyrotechniky Delová rada 75 mm, ktorá je predajná len na špeciálne povolenie, rozmetala vtedy dve sedadlá a zranila deväť ľudí vrátane dvoch detí. "Dnešné hlavné pojednávanie bolo odročené na koniec októbra pre neprítomnosť jedného svedka. Súd opätovne predvolá svedka - poškodeného a znalcov z odboru pyrotechnika a zdravotníctvo," uviedol pre TASR hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Naposledy sa v tomto prípade konalo v druhej polovici marca tohto roku. Súd doteraz vypočul desiatky svedkov - usporiadateľov, poškodených a fanúšikov z oboch táborov.

Incident sa stal 18. augusta 2013 na štadióne na bratislavských Pasienkoch. Tomáša P. stíhajú od novembra 2013, istý čas strávil vo vyšetrovacej väzbe. Ešte vlani na polícii tvrdil, že zapálenú delovú ranu mu niekto dal do ruky a on ju hodil do sektora ružomberských fanúšikov. Vtedy vraj nevedel, čo to je. K činu sa vraj priznal len pre to, aby zapadol do istej partie fanúšikov a mohol s nimi ísť na zápasy v zahraničí. Pred súdom už tvrdí, že je nevinný. "Zbadal som, ako dvaja chalani stáli vedľa seba a jeden z nich hodil delobuch, videl som, ako letí a prská. Potom nastal výbuch," povedal na minuloročnom júlovom pojednávaní. Za všeobecné ohrozenie mu hrozí väzenie na desať až 15 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.