GP SR sa oboznamuje s rozhodnutím v prípade bratislavského exsudcu

Budova Generálnej prokuratúry Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 6. júna (TASR) - Generálna prokuratúra (GP) SR sa v súčasnosti oboznamuje s písomným vyhotovením rozhodnutia Krajského súdu (KS) v Trenčíne, ktorý 5. mája potvrdil uznesenie Okresného súdu (OS) v Trenčíne, ktorým bolo zastavené trestné stíhanie obvineného dlhoročného bratislavského a v súčasnosti už bývalého sudcu Juraja M.

GP SR bolo doručené písomné vyhotovenie rozhodnutia len nedávno a po jeho naštudovaní zvolí prokurátor ďalší postup. TASR o tom informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová

"Sťažnosť prokurátora nadriadený súd zamietol, pretože nie je dôvodná. Senát sa stotožnil s dôvodmi rozhodnutia OS v Trenčíne. Podrobné dôvody budú uvedené v písomnom vyhotovení rozhodnutia KS v Trenčíne, na jeho vypracovanie má sudca zákonnú lehotu 30 pracovných dní," uviedol 5. mája hovorca KS v Trenčíne Roman Tarabus s tým, že uznesenie OS v Trenčíne, ktorým bolo zastavené trestné stíhanie obvineného, je právoplatné.

Ako dodal Tarabus, OS v Trenčíne uznesením z 18. júna 2015 trestné stíhanie obvineného zastavil, pretože ide o osobu, ktorá je za skutky, ktoré sú jej kladené za vinu, vyňatá z pôsobnosti orgánov činných v trestnom konaní a súdu podľa Trestného poriadku a trestné stíhanie obvineného je neprípustné. Juraj M. bol obžalovaný z prečinu marenia úlohy verejného činiteľa. Žalobu na neho podal prokurátor GP SR koncom marca minulého roka.

Juraj M. bol zákonným sudcom napríklad v kauze mafiánskych vrážd, bankomatovej mafie, podnikateľa Ivana B., ktorý mal vydierať v mene expredsedu vlády Vladimíra Mečiara, autičkárskeho gangu Martina R. či brutálnej vraždy v Petržalke, kde je obžalovaný Martin J., alebo objednávateľov dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave.

Sudcu v roku 2015 odvolací päťčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR odsúdil za prieťahy na 50-percentné zrážky z platu na obdobie šiestich mesiacov. Sudca sa koncom marca 2015 na pojednávaní na NS SR priznal k zavineniu prieťahov v šiestich prípadoch. Od marca tohto roku je už na dôchodku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.