Uhynula mačka, ktorá sa preslávila hostinou v letiskových lahôd

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Moskva 7. júna (TASR) - Túlavá mačka menom Matroska, ktorá sa v Rusku i v zahraničí preslávila koncom roku 2014, keď si v lahôdkach na letisku vo Vladivostoku zamaškrtila na daroch mora, dnes uhynula. Oznámila to dnes tlačová služba tamojšieho hokejového klubu Admiral, ktorý neskôr mačku ako svoj talizman adoptoval.

Hokejový klub svojim fanúšikom navrhol, aby na počesť Matrosky podporili dobrovoľnícke hnutie na ochranu mačiek bez domova. "Naša Matroska dostala v živote druhú šancu, ale iné odhodené zvieratá sú tiež bez domova a svojich pánov," píše sa vo vyhlásení klubu, ktorý navrhuje podporiť mačací útulok Murka vo Vladivostoku.

Mačka Matroska sa stala zrejme celosvetovo známou po tom, ako sa jej podarilo prekĺznuť do chladiaceho pultu obchodíka s rybami na letisku vo Vladivostoku, kde si pochutnala na morských špecialitách vrátane kalamárov či sušených chobotníc. Pre majiteľku lahôdkarstva išlo však o veľmi nákladnú návštevu: musela vyhodiť všetok obsah pultu v cene zhruba 60.000 rubľov (približne 840 eur).

Vďaka tomuto sa z túlavej mačky stala miestna celebrita: adoptoval ju hokejový klub, ktorý ju presťahoval na štadión Fetisov Arena a urobil z nej svoj talizman. Matroska má dokonca aj svoje kontá na sociálnych sieťach Instagram i Twitter.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.