Izby na detskom oddelení v nemocnici pomenovali po Saganovi a Žampovi

Ilustračnié foto, detskí pacienti Foto: TASR/Svätopluk Písecký

Levoča 7. júna (TASR) – Dve vynovené izby na detskom oddelení v levočskej nemocnici dostali pomenovanie po cyklistovi Petrovi Saganovi a reprezentantovi v zjazdovom lyžovaní Adamovi Žampovi. Riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška uviedol, že postupne plánujú zrekonštruovať celé oddelenie pre najmenších pacientov.

"Som rád, že sa nám postupne daria plniť naše plány a verím, že už v tomto roku zmodernizujeme ostatné izby na prízemí detského oddelenia a rozšírime činnosť o detskú gastroenterológiu. Cieľom obnovenia detského oddelenia bude zabezpečenie vyššej kvality a komfortu pre najmenších pacientov tohto regiónu," povedal Jaška. Zdôraznil, že v rámci komplexnej rekonštrukcie dôjde k výmene podlahových krytín, dverí, vybudovaniu nových sociálnych zariadení a zakúpeniu nového nábytku.

Detské oddelenie v nemocnici funguje od roku 1946, má 24 lôžok. Vďaka peniazom, ktoré vedenie nemocnice získalo z rôznych benefičných podujatí a ktorých hodnota v posledných rokoch presahuje 3300 eur, sa na oddelenie zakúpili viaceré zdravotnícke pomôcky. "Výťažok bol použitý na renováciu nadštandardných izieb detského oddelenia, kúpu moderného neurologického prístroja, ktorý pomáha v liečbe ochorení a bolestí chrbtice. Je to prístroj, ktorý slúži pacientom levočskej nemocnice ako jeden z mála svojho druhu na Slovensku. Taktiež bol zakúpený profesionálny ultrazvukový inhalátor a inhalačný prístroj s UltraAIR technológiou, ktoré pomôžu detským pacientom pri liečbe akútnych, ale aj chronických ochorení dýchacích orgánov," vysvetlila Marta Csergeová, hovorkyňa Agel SK, ktorá levočskú nemocnicu manažérsky riadi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.