Cígera potešila disciplína, zodpovedný prístup a kolektívny výkon

Na snímke uprostred tréner Slovenska Zdeno Cíger v medzištátnom prípravnom hokejovom zápase Rakúsko - Slovensko 24. augusta 2016 vo Viedni. Foto: TASR/Martin Baumann

Viedeň 25. augusta (TASR) - Dodržanie hernej disciplíny, zodpovedný prístup a stopercentný výkon brankára. To boli podľa trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Zdena Cígera hlavné dôvody úspešného vstupu jeho zverencov do novej sezóny.

Kouča napriek niekoľkým herným nedostatkom v druhej tretine potešil triumf 2:0, ale aj výkony mladých reprezentantov, ktorých medzinárodná skúsenosť posunie opäť o niečo vyššie.

Slováci nastúpili vo štvrtok vo Viedni proti domácej reprezentácii, aby otestovali jej pripravenosť na finálový turnaj olympijskej kvalifikácie v Rige. V rakúskej zostave preto nechýbali ani najväčšie osobnosti - profiligoví hráči Michael Grabner s Michaelom Rafflom či Thomas Raffl, dlhoročný reprezentant a súčasný kapitán. Hoci mali Cígerovi zverenci viackrát na mále, všetky nebezpečné situácie napokon úspešne vyriešili a z Viedne odišli s cenným triumfom na nulu.

"Som rád, že nám vyšiel vstup do sezóny a že si chalani obhájili svoje miesta. Bol to veľmi ťažký zápas proti silnému súperovi, ktorý má za sebou viac odohratých duelov. V niektorých momentoch to bolo aj cítiť, keďže mal viac síl. Som ale rád, že chlapci to zvládli kolektívne, hoci po druhej tretine som im vyčítal prepadávanie či zbytočné straty pukov, ale to patrí k mladosti. Teší ma, že sa v kariére môžu posunúť ďalej,"
zhodnotil po stretnutí Cíger.

Šéfa striedačky potešil najmä výkon štvrtej formácie debutantov na čele s Milošom Bubelom, ktorý sa prezentoval aj mimoriadne efektným zakončením. "Chcel som ho vidieť, som rád, že sa ukázal v dobrom svetle. Potvrdil, že je dobrý strelec a vie s pukom niečo urobiť. Ale pochválil by som celý kolektív, od brankára po útočníkov. Trénovali sme len jeden deň a za taký krátky čas ťažko nacvičíme veci, ktoré by sme od hráčov chceli. Som rád, že k tomu pristúpili zodpovedne a ukázali hernú disciplínu nielen v zápase, ale aj na tréningu. O tom to celé je. Ak sa k tomuto aspektu pridá kolektívny výkon, dá sa o niečo hrať," zdôraznil Cíger.

Do bránky sa postavil Branislav Konrád a svojím výkonom potvrdil, že opäť bude patriť k hlavným ašpirantom na post reprezentačnej jednotky. Aj s pomocou stabilnej defenzívy vyriešil viacero nebezpečných situácií a letný návrat do národného mužstva okorenil shutoutom. "Z Braňa bola cítiť istota, a to je dôležité pre mužstvo, najmä v takýchto ťažkých zápasoch. Na brankára v nich padá veľa striel. Pridali sa k nemu aj hráči, pretože odrazené puky získali a kolektívne tak výsledok ubránili," dodal Cíger.

Prvá reprezentačná akcia sa tento rok uskutočnila netradične skoro. Súťažne sa Slováci najbližšie predstavia v termíne 4.- 6. novembra na Nemeckom pohári proti Kanade, Švajčiarsku a domácemu výberu, reprezentačné zrazy sa však uskutočnia možno už skôr. Opäť by mohlo ísť o krátke tréningové kempy, ktorých tradíciu založil Cíger minulý rok. Počas sezóny sa uskutočnili jednodňové zrazy v Trenčíne, Zvolene i Martine. "Nebudem nič sľubovať, ale určite chcem niečo podobné zrealizovať. Som toho názoru, že pre hráčov je to dobrá skúsenosť. Vymenili sme ich veľa, videli ich. Verím, že každý, kto sa sem dostane, bude viac 'makať' po návrate do klubu, bude si to vážiť a bude sa tešiť, keď dostane ďalšiu pozvánku," poznamenal Cíger.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.