Do behu pre levy v Zoo Bojnice sa zapojilo viac ako 500 ľudí

Ilustračná snímka Foto: TASR - Alexandra Moštková

Bojnice 25. augusta (TASR) - Asi 1,5 kilometra dlhú trať si v rámci charitatívneho podujatia Beh pre levy, ktoré sa konalo v závere uplynulého týždňa v bojnickej zoologickej záhrade, prešlo alebo prebehlo dovedna 528 ľudí. Spolu s ďalšími návštevníkmi zoo tak podporili chov levov v Bojniciach, ako i projekt LionAid na záchranu týchto šeliem v Afrike. Informovala TASR hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

"Nenáročnú trať si prešli malí i veľkí či rodinné tímy aj s kočiarmi. Sme veľmi radi, že sa do akcie zapojilo 528 našich návštevníkov, hoci niektorí si trať prešli iba nesúťažne, nie na čas. Záujem však bol oveľa väčší a v našom stánku a na stanoviskách, kde plnili účastníci behu úlohy, sa pristavili i ďalší návštevníci zoo," uviedla Kubičková.

Vyčíslila, že celkovo sa tak predajom magnetiek, ktoré si zakúpili účastníci behu pri registrácii a ďalší návštevníci, na podporu chovu šeliem podarilo vyzbierať 2640 eur. Tie zoo rozdelí medzi ich levy berberské a na projekt v Afrike.

Iniciátorom myšlienky vzniku podujatia bol bývalý hlavný zoológ Zoo Bojnice Peter Lupták, ktorý tragicky zahynul počas dovolenky v Afrike v novembri 2015.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.