Prešov robí najrozsiahlejšiu opravu komunikácií za 2,8 milióna eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/Jana Vodnáková

Prešov 26. augusta (TASR) – V Prešove sa v priebehu leta opravujú komunikácie v objeme 2,8 milióna eur. Ide o 80 úsekov mestských ciest a chodníkov vo všetkých siedmich mestských častiach. Tlačový referent prešovského mestského úradu Milan Grejták informoval, že ide historicky o najrozsiahlejšie opravy mestských komunikácií vôbec.

Práce nepoľavujú ani koncom prázdnin. V týchto dňoch stavbári ukončili opravu dlho kritizovanej cesty na Pavlovičovom námestí. Aktuálne sa na rad dostávajú frekventované chodníky na Budovateľskej a Jilemnického ulici.

"Práce budú pozostávať z odstránenia starých panelov, pokládky nového povrchu, nových obrubníkov, aby sa zabezpečil čo najväčší komfort chodcov. Obnova sa týka Budovateľskej ulice v časti od ulice Škultétyho, a tiež Jilemnického ulice po podjazd. Práce potrvajú približne mesiac," konkretizoval Grejták.

Pokračuje aj oprava chodníkov na uliciach Štúrova a Radlinského, kde cestári už odstránili starý povrch. Súbežne sa začali búracie práce na Sekčovskej ulici, v časti od zastávky Vansova a pokračovať budú až do mestskej časti Šalgovík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.