Leto na Bojnickom zámku ukončia prehliadky jeho komnatami a nádvoriami

Bojnický zámok Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 26. augusta (TASR) - Spoznať históriu i osudový príbeh posledného šľachtického majiteľa budú môcť návštevníci zámku v Bojniciach počas nočných prehliadok jeho komnatami i nádvoriami. Prehliadky za svitu mesiaca, ktoré sa budú konať dnes a v sobotu 27. augusta, zároveň ukončia leto v Slovenskom národnom múzeu (SNM) - Múzeu Bojnice, informovala TASR jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.

"Počas nočných prehliadok spoznajú naši návštevníci minulosť zámku, oboznámia sa s dávnymi legendami. Stretnú tiež grófa Pálffyho, ktorý im rozpovie svoj životný príbeh. To všetko vo svetle lampášov, za zvukov podmanivej hudby a s pohárom lahodného vína v rukách," uviedla Gordíková.

Nočným zámkom sprevádzajú verejnosť lektori v dobových kostýmoch a kde-tu im spoločnosť robia aj duchovia jeho bývalých obyvateľov. "Biela pani s alabastrovou pleťou návštevníkom odhalí tajomstvo, prečo sa nocou túla po zámku. Posledný šľachtický majiteľ zase nechá hostí nahliadnuť do svojho srdca a podelí sa s nimi o príbeh svojej lásky. Čierna pani zahalená v čiernom závoji im rozpovie príbeh nešťastnej lásky a manželstva bez dôvery," priblížila.

Prehliadky sa začnú vždy o 20.00 h a verejnosť ich bude môcť navštíviť bez predchádzajúcej objednávky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.