Bezpečnostná rada OSN odsúdila KĽDR za odpálenie 4 balistických rakiet

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

New York 27. augusta (TASR) - Bezpečnostná rada (BR) OSN v noci nadnes ostro odsúdila odpálenie štyroch balistických rakiet Severnou Kóreou v júli a auguste. Podľa agentúry AP to nazvala "hrubým porušením" zákazu akýchkoľvek raketových aktivít.

Všetkých 15 členov BR OSN v spoločnom vyhlásení vyjadrilo poľutovanie nad skutočnosťou, že raketové aktivity KĽDR prispievajú k rozvoju jej nosičov jadrových zbraní a zvyšujú napätie.

Bezpečnostná rada OSN vyjadrila "vážne znepokojenie", že Severná Kórea uskutočnila ich odpálenie po šiestich balistických strelách odpálených medzi aprílom a júnom v zjavnom rozpore so svojimi opakovanými vyhláseniami o zastavení takýchto odpalov, ako aj nukleárnych testov, ktoré sú v rozpore s rezolúciami BR OSN.

Vyzvala členské štáty, aby zdvojnásobili úsilie pri zavádzaní sankcií voči Pchjongjangu vrátane najnovších a najtvrdších opatrení, uložených BR OSN v marci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.