Banskoštiavnickí poslanci schválili predaj budov bývalého autokempingu

Banská Štiavnica Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Štiavnica 30. augusta (TASR) - Budovy bývalého autokempingu pri Počúvadlianskom jazere zmenia majiteľa. Banskoštiavnickí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili predaj týchto budov spoločnosti LN Trade, s. r. o., ktorá ich plánuje zrekonštruovať.

Podľa primátorky Nadeždy Babiakovej ide o sociálnu budovu a budovu na prihlasovanie pobytu, ktoré si vyžadujú rozsiahlu rekonštrukciu. "Pozemky pod budovami nie sú mestské, pokiaľ by mesto chcelo autokemping prevádzkovať tak, by sme ich museli kúpiť od Lesov SR a budovy zrekonštruovať," podotkla Babiaková s tým, že spoločnosť, ktorá o ne prejavila záujem už v oblasti podniká.

Na spomínané objekty, ktoré ležia na pozemkoch Lesov SR, už mesto dvakrát vyhlásilo obchodnú súťaž. Ani jedna však nebola úspešná, nakoľko sa do nich neprihlásil ani jeden záujemca. O budovy nakoniec prejavila záujem spoločnosť, ktorá využíva pozemky pod stavbami, ako aj priľahlé pozemky. Budovy chce zrekonštruovať a využívať pre účely kempu a oddychového a športového priestoru pre deti. Poslanci schválili predaj budov za cenu stanovenú znaleckým posudkom vo výške 21.900 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.