Migranti sa pokúšali s falošnými pasmi dostať z Kréty do Nemecka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Atény 31. augusta (TASR) - Grécki policajti zadržali siedmich migrantov, ktorí chceli s falošnými pasmi odletieť z Kréty do Nemecka. Migranti z Afganistanu, Iraku a Sýrie vo veku 16 až 40 rokov sa na letisku v Irakliu preukázali sfalšovanými japonskými, poľskými, českými a talianskymi cestovnými dokladmi, oznámila dnes polícia.

Migrantov zadržali v utorok, uvádza sa v oznámení, ktoré prevzala agentúra DPA. Grécke úrady podľa nej podobné prípady odhaľujú takmer denne na rôznych ostrovoch v Egejskom mori. Prevádzači i migranti totiž dúfajú, že počas dovolenkovej sezóny si na tamojších menších letiskách v návale ľudí nevšimnú ich falošné pasy.

V Grécku sa v súčasnosti nachádza takmer 60.000 utečencov a migrantov. Mnohí z nich dúfajú, že napriek uzavretiu tzv. balkánskej trasy sa im nejako podarí dostať ďalej do Európy.

Záchytné tábory na ostrovoch vo východnej časti Egejského mora sú preplnené. Za uplynulých 48 hodín tam registrovali príchod ďalších vyše 560 migrantov. V táboroch na ostrovoch Lesbos, Chios, Samos, Leros a Kos čaká na svoj ďalší osud celkovo 12.200 ľudí, aj keď majú kapacitu na prijatie len 7450 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.