Hudobné dni Bruna Waltera sa onedlho začnú v Bratislave

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 1. septembra (TASR) – V rámci festivalu Hudobné dni Bruna Waltera 2016 pripravuje Rakúske kultúrne fórum (RKF) v Bratislave hudobno-výstavné podujatie. Uskutoční sa v pondelok 5. septembra o 18.00 h v sále RKF.

Na otvorení dokumentárnej výstavy Bruno Walter a jeho doba zaznie aj hudba tohto dirigenta, skladateľa a klaviristu. Jeho Sonátu pre husle a klavír A dur zahrá Ludmila Pavlova (husle) so Stanislavom Gallinom (klavír).

"Veľký dirigent 20. storočia Bruno Walter sa viac ako 50 rokov podieľal na formovaní hudobného života Európy aj vo svete. Pôsobil v operných domoch a koncertných sálach v Berlíne, vo Viedni, Mníchove, Londýne, Lipsku a New Yorku. Keď začali hudobný život v Nemecku riadiť nacisti, musel Bruno Walter, podobne ako mnohí ďalší židovskí umelci, krajinu opustiť," uvádza Zuzana Dolejšiová z RKF.

Berlínsky rodák (1876) po odchode z Nemecka v roku 1933 svoju svetovú kariéru ďalej budoval v emigrácii. V USA sa usadil v roku 1939. Uznanie si získal predovšetkým ako interpret diel Wolfganga Amadea Mozarta a Gustava Mahlera, s ktorým úzko spolupracoval. Zomrel v roku 1962.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.