B. Obama poslal A. Kiskovi telegram ku Dňu Ústavy SR

Americký prezident Barack Obama Foto: TASR/AP

Bratislava 1. septembra (TASR) - Americký prezident Barack Obama poslal ku Dňu Ústavy SR telegram slovenskej hlave štátu Andrejovi Kiskovi. "Pri príležitosti tohto sviatku a pripomenutia si hodnôt, ktoré Vaša Ústava predstavuje, prajem občanom Slovenska veľa úspechov do ďalších rokov," napísal v telegrame Obama.

Poukázal v ňom, že stavajúc na Ústave, ktorá si ctí demokratické inštitúcie a vládu práva, sa Slovákom podarilo dosiahnuť mimoriadne zmeny. "Oslava tohto sviatku sa prekrýva s prvým predsedníctvom Slovenska v Rade Európskej únie, ktoré je ďalším dokladom úspechov SR a dosiahnutia vedúcej úlohy (SR) v medzinárodných vzťahoch od získania nezávislosti," napísal Obama.

Skonštatoval, že obe krajiny zdieľajú spoločný záväzok podpory slobody a šírenia zdieľaných demokratických hodnôt a princípov, na ktorých je založená transatlantická spolupráca. "Silné väzby medzi našimi krajinami sú neochvejným základom pre trvalé priateľstvo medzi našimi národmi a občanmi," doplnil Obama.

TASR informácie poskytlo tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.