V Malinovej sa príkladne starajú o futbalový dorast

Ilustračná foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Malinová 22. septembra (TASR) – V hornonitrianskej obci Malinová v okrese Prievidza sa príkladne starajú o futbalový dorast. V  prípravke hrajú nielen chlapci, ale aj dievčatá vo veku od sedem do 11 rokov. Dedina s viac ako 900 obyvateľmi žije futbalom každý víkend. Aj na zápasy najmladších futbalistov sa prídu pozrieť desiatky priaznivcov. Tak to bolo aj pri nedávnom derby so susednou Tužinou.

"Tento zápas, ktorý sa skončil nerozhodne 2:2, sledovalo približne 70 divákov. Tí malým športovcom za pekné výkony často zatlieskali, čo bolo pre nich veľkým povzbudením," konštatoval tréner Ján Bolfík. O účasť v tomto družstve a reprezentáciu obce medzi deťmi je veľký záujem. Na tréningy chodí takmer 20 chlapcov a dievčat. Niektorým aj vyhŕknu slzy, keď sa im pred zápasom neujde dres. Preto sa ich tréner snaží v zápasoch častejšie striedať, aby mali možnosť ukázať, čo dokážu. Zvlášť vyzdvihol dievčatá. "V družstve ich máme päť. Niektoré sú také šikovné, že sa pokojne vyrovnajú aj skúsenejším chlapcom. Pritom sú disciplinovanejšie a aj poctivejšie trénujú," dodal.

Ján Bolfík má futbal rád odmalička. Tiež začínal v prípravke, neskôr hral za žiakov a potom aktívne aj v družstve dospelých. V súčasnosti okrem toho, že je trénerom prípravky a tiež družstva žiakov, si ešte často zahrá za futbalových vyslúžilcov, ktorí si v dedine založili svoj klub. Aktívne hrajú futbal aj jeho dvaja synovia - Ján a Michal.

Futbal v Malinovej má dlhoročnú tradíciu. Prvý futbalový oddiel tam vznikol okolo roku 1933. V roku 1937 už začal hrať súťažne. Družstvo dospelých TJ Partizán Malinová hrá v I. triede okresnej ligy a patrí medzi najlepších. Výborné výsledky dosahuje aj družstvo mladších žiakov. V súčasnosti mu patrí medzi 11 účastníkmi prvé miesto.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.