Pri veľkom požiari v Moskve zahynulo osem hasičov

/span> Foto: TASR AP

Moskva 23. septembra (TASR) - Osem hasičov zahynulo pri veľkom požiari skladiska vo východnej časti Moskvy, ktorý vypukol vo štvrtok večer. Pôvodne boli hasiči nezvestní, dnes však našli ich telá, informovala agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj z ministerstva pre mimoriadne situácie.

"Do poslednej chvíle sme dúfali, že sú ešte nažive," povedal zdroj.

Minister pre mimoriadne situácie Vladimir Pučkov uviedol, že hasiči bojovali s ohňom na streche skladiska vo chvíli, keď sa zrútila. Oheň pohltil plochu s rozlohou až 4000 štvorcových metrov, informovala agentúra AP.

Tlačové oddelenie ministerstva informovalo, že hasiči uhasili požiar v skladisku plastových výrobkov dnes o 07.44 h miestneho času. Taktiež sa im podarilo zabrániť výbuchu 30 plynových fliaš a z kompresora vypustili 67 kilogramov chloridu amónneho.

Zdroj z prostredia polície pre TASS uviedol, že príčinou požiaru bolo s najväčšou pravdepodobnosťou neopatrné zaobchádzanie s radiátormi.

"Pracovníci v sklade nechali radiátory pustené po celý čas... To mohlo spôsobiť preťaženie okruhu a následný požiar," dodal zdroj.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.