Dekanov košickej lekárskej fakulty za podplácanie nebudú stíhať

Na snímke Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach. Foto: TASR/František Iván

Košice 23. septembra (TASR) – V kauze podplácania v súvislosti s voľbou rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach dozorujúci prokurátor zastavil trestné stíhanie dekana Lekárskej fakulty (LF) Daniela P. a bývalého dekana tejto fakulty Leonarda S. Podľa prokurátora sa trestný čin nepreukázal.

Nového rektora UPJŠ volil akademický senát minulý rok v máji. Kandidovali vtedajší prorektor Pavol Sovák a bývalý dekan Lekárskej fakulty Leonard S. Sovák zvíťazil v druhom kole pomerom hlasov 23:9.

V súvislosti s voľbami vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vlani v októbri vzniesol obvinenie za prečin podplácania. Oslovení mali byť viacerí členovia akademického senátu, pričom za voľbu konkrétnej osoby neboli protihodnotou peniaze, ale rôzne funkcie, pracovné pozície a iné výhody. Dekan aj bývalý dekan LF obvinenia odmietli, Daniel P. to označil za pokračovanie útokov voči fakulte.

"Dozorujúci prokurátor po posúdení a vyhodnotení výsledkov vyšetrovania 5. septembra 2016 rozhodol o zastavení trestného stíhania D. P. a L. S. z dôvodu, že nebolo preukázané, že skutok je trestným činom. Uznesenie ešte nie je právoplatné," potvrdila dnes TASR hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

O zastavení stíhania dnes informoval denník Korzár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.