Ceny ropy sa na záver týždňa prepadli asi o 4 %

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Londýn 24. septembra (TASR) - Ceny ropy sa na záver tohto týždňa prepadli zhruba o 4 %, keď na trhy výrazne zapôsobili informácie, že Saudská Arábia od budúcotýždňovej schôdzky producentov ropy neočakáva dosiahnutie dohody o zmiernení ťažby. Informovala o tom agentúra Reuters.

V Alžírsku sa v dňoch 26. až 28. septembra uskutoční neformálna schôdzka producentov z Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a zo štátov mimo ropného kartelu, aby diskutovali o krokoch na stabilizáciu ropných trhov. Saudská Arábia sa ale nechala počuť, že konkrétne rozhodnutie v tomto smere neočakáva. "Schôdzka v Alžírsku nepatrí k tým, na ktorých by malo padnúť rozhodnutie. Budú to len konzultácie," povedal pre agentúru Reuters zdroj oboznámený s názormi saudskoarabskej vlády.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v novembri klesla k záveru piatkového obchodovania (23.9.) o 1,76 USD (3,7 %) a obchodovanie ukončila na úrovni 45,89 USD (40,92 eura) za barel (159 litrov). Za celý týždeň sa jej však vďaka vývoju na jeho začiatku ešte podarilo dosiahnuť rast, aj keď len minimálny. Ten predstavuje 0,3 %.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s novembrovým kontraktom klesla na záver obchodovania o 1,84 USD (4 %) a piatkové obchodovanie uzatvorila na úrovni 44,48 USD/barel. Za celý týždeň zaznamenala rast o 3 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.