O'DONOVAN: Bolo by smutné, ak by po Británii odišli aj ďalšie krajiny

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 7. októbra (TASR) - Bolo by veľmi smutné, ak by sa po Veľkej Británii rozhodli opustiť Európsku úniu aj ďalšie krajiny. Pri príchode na bratislavský neformálny summit predsedov parlamentov to povedal predseda senátu írskeho parlamentu Denis O'Donovan.

Na summite by chcel hovoriť o brexite z pohľadu Írska. Na otázku prípadného rozpadu únie odpoveď nemá a podľa neho ju nepozná dnes nikto. Pripúšťa, že ak je ľahké odísť z únie pre Britániu, môžu sa s touto myšlienkou pohrávať aj iné štáty.

Pripúšťa tiež to, že Brusel je bežným ľuďom v členských štátoch únie vzdialený. Podľa neho by bolo dobré priblížiť ho ľuďom. O lepšej spolupráci a komunikácii národných parlamentov aj europarlamentu by dnes mali predsedovia parlamentov hovoriť.

Neformálny summit zvolal predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Zúčastňuje sa na ňom viac ako 20 šéfov národných parlamentov vrátane predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza. Dnešná pracovná časť summitu bude venovaná výzvam, ktorým čelí únia. Predsedovia majú hovoriť o súčasných problémoch v otázke európskej jednoty a o prekonávaní odstupu medzi EÚ a jej občanmi. Diskutovať majú aj o vnútornej kohézii EÚ a globálne angažovanej Európe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.