Prezident Kiska udelil milosť 26-ročnému otcovi štyroch detí

Na archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 7. októbra (TASR) – Slovenský prezident Andrej Kiska vo štvrtok (6.10.) podmienečne udelil milosť 26-ročnému mužovi M. M., ktorý bol právoplatne odsúdený za podvod na 12 mesiacov odňatia slobody. Jeho výkon bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu 12 mesiacov. TASR o tom informoval Martin Lipták z Kancelárie prezidenta SR.

"Súd odsúdeného zároveň zaviazal k náhrade škody vo výške 3.504 eur. Keďže odsúdený v skúšobnej dobe podmienečného odsúdenia nenahradil poškodenej spôsobenú škodu, súd uznesením vyslovil, že odsúdený sa v skúšobnej dobe podmienečného odsúdenia neosvedčil a trest odňatia slobody vo výmere 12 mesiacov vykoná. Na výkon trestu ho súd zaradil do ústavu s minimálnym stupňom stráženia," uviedol Lipták.

Podľa jeho slov menovaný nebol v minulosti súdne trestaný. Odsúdený je otcom štyroch maloletých detí vo veku päť, štyri, dva a jeden rok, pričom štvorročný syn Matej trpí vážnym nevyliečiteľným onkologickým ochorením, tumorom na mozgovom kmeni. Odsúdený bol jediným živiteľom rodiny, preto sa o maloleté deti počas výkonu trestu stará ich matka, ktorá je čiastočnou invalidnou dôchodkyňou.

Prezident Kiska pri posudzovaní žiadosti o milosť pre odsúdeného bral do úvahy najmä ťažkú ľudskú, sociálnu a finančnú situáciu, v ktorej sa ocitla rodina odsúdeného.

Po dôslednom preskúmaní prípadu odpustil odsúdenému trest pod podmienkou, že po dobu dvoch rokov odo dňa udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin a zároveň v rovnakej lehote nahradí poškodenej škodu vo výške 3.504 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.