Chytili leopoldovského väzňa, ktorý bol na úteku viac než 4 mesiace

Na snímke policajti poča pátrania po odsúdenom väzňovi Ľubomírovi Behanovi v obci Drahovce, okres Piešťany 2. júna 2016. Foto: TASR – Martin Palkovič

Bratislava 8. októbra (TASR) – Polícii a príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) sa podarilo zadržať Ľubomíra Behana, ktorý bol na úteku z leopoldovskej väznice viac ako štyri mesiace.

"Dnes o 3.35 hodine bol aj na základe operatívnych informácií Zboru väzenskej a justičnej stráže zadržaný príslušníkmi Policajného zboru odsúdený Ľubomír B., ktorý sa dňa 2. júna vzdialil z pracoviska mimo ústavu. Následne bol o 5.45 hodine dodaný do ústavu Leopoldov. Po vykonaní dôkladnej osobnej prehliadky bol odsúdený umiestnený do oddielu s bezpečnostným režimom. Zároveň boli voči jeho osobe zo strany ústavu prijaté primerané bezpečnostné opatrenia," uviedol dnes pre TASR riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS Adrián Baláž.

Ako prvý o zadržaní Behana informoval dnes portál čas.sk. Podľa tohto zdroja 24-ročný Behan sa skrýval v dome svojho otca, ktorý je v okrajovej časti obce Ostrov (okres Piešťany). Tam mal na povale vybudovaný špeciálny úkryt. Pre čas.sk informáciu potvrdili viaceré zdroje. 

Polícia neúspešne pátrala po utečenom väzňovi z leopoldovskej väznice už koncom septembra. Stopu po ňom našla v obci Ostrov pri Piešťanoch, kde sa mal skrývať v dome svojho otca. Akcia prebiehala vtedy podľa vyjadrenia krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Martiny Kredatusovej od nočných hodín, pričom bol do pátrania zapojený aj vrtuľník ministerstva vnútra.

Ľubomír Behan utiekol z väznice v júni tohto roka počas prác mimo väznice. V minulosti bol viackrát trestaný za krádeže a do väzenia sa dostal už ako mladistvý v roku 2008 za viaceré krádeže. Ako väzeň v Leopoldove bol umiestnený v strednom stupni stráženia a odsedieť si mal osem rokov a osem mesiacov za násilný trestný čin lúpeže. Pre jeho útek prišli o zamestnanie traja väzenskí dozorcovia.

Na snímke hľadaný Ľubomír Behan. Foto: KR PZ v Trnave

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.