Začína sa konferencia o spoločenských a humanitných vedách

Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 14. novembra (TASR) - Zdôrazniť rastúci význam spoločenských a humanitných vied pri zvyšovaní národnej, európskej a globálnej prosperity je cieľom trojdňovej konferencie s názvom Spoločenské a humanitné vedy: Nový program pre európske výzvy, ktorá sa začína dnes v Bratislave. Koná sa v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Zámerom konferencie je podľa ministerstva školstva poukázať na skutočnosť, že aj keď sú spoločenské a humanitné vedy v súčasnosti často považované za ekonomicky neprínosné, sú nenahraditeľné napríklad pri riešení výziev ako migračná kríza, extrémizmus a terorizmus či kríza demokracie. "Keďže všetky súčasné výzvy majú humánny rozmer, bez štúdia ľudského správania a konania nie je možné nájsť uspokojivé riešenie týchto problémov," dodal rezort školstva.

Súčasťou konferencie je aj informačné popoludnie určené na hľadanie projektových partnerov, tematický workshop, posterový panel a rôzne spoločenské podujatia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.