Samsung kupuje amerického výrobcu elektroniky Harman

Logo spoločnosti Samsung Electronics Foto: TASR/AP

Soul 14. novembra (TASR) - Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics kupuje amerického výrobcu elektroniky Harman International Industries za približne 8 miliárd USD (7,34 miliardy eur). Kontrakt umožní juhokórejskej firme výraznejšie vstúpiť do oblasti automobilovej elektroniky, v rámci ktorej je Harman lídrom na trhu. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Samsung Electronics oznámil, že v rámci kúpy americkej spoločnosti zaplatí za jednu jej akciu 112 USD. Oproti uzatváracej hodnote akcií firmy Harman z piatka minulého týždňa to predstavuje 28-% prémiu. Zároveň dodal, že kontrakt umožní Samsungu "viac sa presadiť na rýchlorastúcom trhu automobilovej elektroniky".

K dohode prichádza v čase, keď kľúčová divízia Samsungu zaznamenala v dôsledku problémov inteligentného telefónu Galaxy Note 7 prepad zisku. Príčinou boli problémy s prehrievaním, v niektorých prípadoch vznietením batérií telefónu. Keďže problémy pokračovali aj pri náhradných telefónoch, v polovici októbra firma oznámila, že s výrobou Galaxy Note 7, ktorý mal potiahnuť predaj v predvianočnej sezóne, končí.

Firma medzičasom pokračuje v ďalších akvizíciách v zahraničí. Minulý mesiac kúpila juhokórejská spoločnosť firmu Viv Labs vyvíjajúcu systémy v oblasti umelej inteligencie. Okrem toho nedávno kúpila aj spoločnosť pôsobiacu v oblasti cloudových služieb.

Harman International Industries patrí k popredným výrobcom komunikačnej techniky, multimédií a automobilovej elektroniky. Jeho autosystémami je vybavených približne 30 miliónov áut. Za obchodný rok 2015/2016, ktorý sa skončil v septembri, dosiahla firma tržby okolo 7 miliárd USD, ku ktorým väčšinou prispeli práve technológie súvisiace s automobilovým sektorom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.