Na čele Trstenej stojí Magdaléna Zmarzláková

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Trstená 14. novembra (TASR) - Hornooravské mesto Trstená povedie až do vyhlásenia nových komunálnych volieb Magdaléna Zmarzláková. Bývalému primátorovi Jurajovi Bernaťákovi automaticky zanikol mandát 9. novembra, kedy mu Krajský súd v Žiline po sérii pojednávaní potvrdil štvorročný trest odňatia slobody za vydieranie a zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Po vyhlásení rozsudku mali prejsť všetky primátorove kompetencie na jeho zástupcu. V tom čase však v Trstenej žiadneho nemali. Ešte pred skončením vo funkcii Bernaťák poveril vedením mesta poslankyňu mestského zastupiteľstva Magdalénu Zmarzlákovú.

"Je to veľký pocit zodpovednosti. K tomuto rozhodnutiu viedli výsledky mojej doterajšej práce a takisto moje schopnosti. V mestskom zastupiteľstve je nás 13 poslancov, mohol to byť ktorýkoľvek z nich a mesto povediem práve ja, takže mám aj dobrý pocit. Urobím všetko pre to, aby som občanov Trstenej nesklamala," povedala pre TASR.

Ako ďalej uviedla, jej cieľom je pokračovať v rozpracovaných projektoch, taktiež zapojiť sa do nových výziev. "Nadnes mám naplánované stretnutia so všetkými vedúcimi jednotlivých oddelení na mestskom úrade, na ktorých sa dohodneme na úlohách pre najbližšie obdobie. Tiež sa budeme rozprávať o tom, čo s voľbami," dodala Zmarzláková.

Bývalý primátor Juraj Bernaťák sa podľa obžaloby dopustil pokračujúcich trestných činov ešte ako riaditeľ Správy katastra v Tvrdošíne. V roku 2011 vyvíjal podľa prokurátora na svoju podriadenú nátlak a vyhrážal sa jej výpoveďou. Pracovníčku katastra mal prinútiť, aby v rozpore so zákonom prepísala pozemky v Oraviciach v prospech Poľnohospodárskeho družstva Žiarec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.