Maďarský poradca:Neschopnosť chrániť hranice je pozvánka pre migrantov

Ilustračná snímka Foto: TASR - Michal Svítok

Budapešť 15. novembra (TASR) - Tým, že Európska únia nedokáže ochrániť svoje hranice, vysiela signál o svojej slabosti, čo si migranti vykladajú ako pozvánku, povedal dnes v maďarskej verejnoprávnej televízii M1 poradca predsedu maďarskej vlády pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi.

"V rovine vyhlásení každý súhlasí s tým, že vonkajšie hranice Únie treba chrániť - avšak v záujme (všeobecnej) ochrany sa prakticky nedeje nič," zdôraznil poradca, ktorý v tejto záležitosti vníma určitý rozpor medzi slovami a skutkami.

Podľa agentúry MTI Bakondi podotkol, že síce už vznikli správne nápady i rozhodnutia, mnohokrát sa v nich však objavil nejaký prvok, ktorý celý proces vrátil späť k dávnejšej mylnej politike. Ako príklad uviedol zriadenie 1500-člennej pobrežnej stráže, o ktorej napokon vysvitlo, že z tohto počtu príslušníkov priamo strážiť hranice má za úlohu iba necelých 500.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.