V záverečnej nominácii florbalistov SR na MS v Rige je osem legionárov

Ilustračná snímka Foto: TASR - Henrich Mišovič

Bratislava 15. novembra (TASR) - Tréneri slovenskej mužskej florbalovej reprezentácie Petr Koutný, Ján Purc a Marek Onderko oznámili záverečnú nomináciu na majstrovstvá sveta, ktoré sa v decembri uskutočnia v lotyšskej Rige (3. – 11. 12. 2016). V 20-člennom menoslove figurujú ôsmi legionári a 12 hráči z domácej ligy.

V kádri je sedem zástupcov z českej extraligy, nechýba ani kapitán SR Lukáš Řezanina zo švédskeho IBK Linköping. Slováci majú za sebou sústredenie v Košiciach, počas ktorého pracovali najmä na zdokonalení herného štýlu a v rámci neho absolvovali aj tréningové zápasy s Maďarskom.

Slovenskí florbalisti si postup na svetový šampionát vybojovali vo februári na domácom turnaji v Nitre. Na MS v Rige sa stretnú v C-skupine postupne s Poľskom, Austráliou a Dánskom, do play off postúpia z "céčka" najlepšie dva tímy.

Nomináciu zverejnil na svojej webstránke Slovenský zväz florbalu (SZFB).

Nominácia SR na MS 2016 v Rige:

Brankári: Rastislav Mazák (Panthers Praha, ČR), Dominik Turek (FBK AS Trenčín)
Hráči: Marek Bulko (ŠK 1. FBC Trenčín), Martin Joščák (FBC Mikuláš Prešov), Václav Komačka (1. SC Vítkovice, ČR), Marek Koščo (AC Sparta Praha, ČR), Martin Sikorjak (FBC Mikuláš Prešov), Michal Kročko (FK ATU Košice), Adrián Szabo (FK ATU Košice), Ľuboš Šefčík (Start 98 Praha, ČR), Filip Čonka-Skyba (FK ATU Košice), Michal Dudovič (FK ATU Košice), Ladislav Gál (1. SC Vítkovice, ČR), Martin Grlický (Bulldogs Brno, ČR), Peter Heleš (FBK AS Trenčín), Martin Kubovič (Tsunami Záhorská Bystrica), Juraj Matejka (FBK AS Trenčín), Peter Nehila (VŠK FTVŠ Lafranconi UK), Lukáš Řezanina (IBK Linköping, Švéd.), Lukáš Ujhelyi (AC Sparta Praha, ČR)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.