Peking vyzýva školy: Kvôli smogu zrušite aktivity mimo budov

Na snímke obyvatelia čínskeho Pekingu s rúškami na tvári v smogom znečistenej metropole. Foto: TASR/AP

Peking 16. novembra (TASR) - Kvôli hustému smogu, ktorý by sa nad čínskou metropolou Peking mal udržať do konca tohto týždňa, tamojšie úrady vyzvali školy, aby zrušili všetky aktivity mimo budov. Odporučili tiež prerušenie stavebných prác v meste,

Odporúčanie súvisí s tým, že miera znečistenia ovzdušia v Pekingu dosiahla oranžový stupeň, ktorý je druhým najvyšším v päťbodovom systéme varovania pred smogovom nebezpečenstvom.

Číňanky majú na tvárach ochranné masky v smogom zamorenom Pekingu Foto: TASR/AP

Druhý stupeň znamená, že tri po sebe idúce dni treba očakávať, že znečistenie ovzdušia v čínskej metropole bude dosahovať nebezpečnú úroveň.

Systém varovania pred nadmerným znečistením ovzdušia v Pekingu je jedným z opatrení prijatých v snahe o nápravu stavu, ktorý je okrem iného aj dôsledkom prudkého ekonomického rozvoja. Úrad životného prostredia mesta Peking tento pondelok informoval, že zaznamenal zlepšenie celkovej situácie. Vysvetlil, že v uplynulých desiatich mesiacoch poklesol kľúčový indikátor znečistenia vzduchu v meste.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.