Bývalý rumunský europoslanec dostal za korupciu štyri roky väzenia

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Remias

Bukurešť 16. novembra (TASR) - Niekdajšieho rumunského ministra zahraničných vecí, neskôr europoslanca Adriana Severina dnes po niekoľkých rokoch súdneho konania právoplatne odsúdili na štyri roky väzenia za korupciu.

Rumunský najvyšší súd uznal Severina za vinného z toho, že v období od decembra 2010 do marca 2011 prisľúbil, že za úplatky vo výške 100.000 eur ročne bude na pôde európskeho zákonodarného zboru hlasovať proti úpravám, ktoré by boli v rozpore so záujmami podnikateľov, uviedla agentúra DPA.

Za rovnaký delikt odsúdili niekdajších ministrov už aj v Rakúsku a Slovinsku - bývalého šéfa rakúskeho rezortu vnútra Ernsta Strassera a bývalého šéfa slovinskej diplomacie Zorana Thalera.

Ide o kauzu, pri ktorej sa reportéri londýnskeho nedeľníka The Sunday Times vydávali za lobistov a nakrútili politikov, ktorí im za úplatok prisľúbili naplniť ich želania.

Severina odsúdili súd nižšej inštancie na tri roky a tri mesiace odňatia slobody, najvyšší súd mu však trest sprísnil. Prokuratúra žiadala pritom pre obžalovaného až 6,5 roka väzenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.