V noci na nedeľu boxerský duel roka, Tomi Kid favorizuje Kovaľova

Sergej Kovaľov Foto: TASR/AP

Las Vegas 18. novembra (TASR) - V noci na nedeľu privíta novučičká T-Mobile Arena v Las Vegas najočakávanejší profesionálny boxerský súboj tohto roka. V modernom boxe sa nestáva často, aby na seba narazili dvaja pästiari z top 5 v rebríčku naprieč hmotnostnými kategóriami, stretnutie Sergeja Kovaľova s Andrem Wardom tak bude pre fanúšikov odvetvia naozajstným sviatkom.

Rus podľa špecializovaného magazínu The Ring figuruje na druhom mieste, Američan na štvrtom. Obaja vstúpia medzi štyri rohy s 30 víťazstvami a nulou v kolónke prehier (Kovaľov 26 KO, na konte aj 1 remíza - Ward 15 KO), ale tu sa podobnosti končia. Kovaľov celú profesionálnu kariéru bojuje v poloťažkej váhe, kde ho všeobecne považujú za lídra. Bude obhajovať opasky troch zo štyroch najprestížnejších organizácií WBA, IBF i WBO. Na opačnej strane Ward ako bývalý šampión superstrednej váhy má v poloťažkej divízii za sebou len tri zápasy. Bez problémov si poradil s Britom Paulom Smithom, Kubáncom Sullivanom Barrerom aj Alexandrom Brandom z Kolumbie.

Kovaľov disponuje drvivou silou svojich úderov, Ward patrí k najlepším technikom a taktikom histórie. Slovenský bývalý profesionálny boxer Tomáš Kovács v tejto konfrontácii favorizuje obhajcu titulov pred vyzývateľom. "Myslím si, že práve poloťažká hmotnostná kategória môže divákom ukázať kvalitný box. Celkovo veľmi podporujem Kovaľova a predpokladám, že to zvládne," uviedol "Tomi Kid" pre TASR.

Tradičný predzápasový "pohľad z očí do očí" sa zaobišiel bez kontroverzií, hoci Ward namiesto podania ruky zvolil pozdrav zovretými päsťami.

Poloťažká váha:

Sergej Kovaľov (Rus.) - Andre Ward (USA) o tituly WBA, IBF a WBO /nedeľa 20. novembra, po 3.00 h SEČ, Sport2 TV/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.