Prezident Kiska odcestuje na oficiálnu návštevu Francúzska

Na kombosnímke zľava: francúzsky prezident Francois Hollande a prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR/AP

Bratislava 18. novembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska odcestuje na oficiálnu návštevu Francúzskej republiky, ktorá sa uskutoční v dňoch 21. až 22. novembra. Historicky prvá oficiálna návšteva slovenskej hlavy štátu vo Francúzsku sa koná na pozvanie prezidenta Françoisa Hollanda. TASR o tom informoval hovorca prezidenta Kisku Roman Krpelan.

Okrem rokovaní s najvyššími ústavnými činiteľmi, prezidentom Françoisom Hollandom a predsedom Národného zhromaždenia Claudom Bartolonem prezident Kiska podporí rozvoj slovensko-francúzskej hospodárskej spolupráce stretnutím s francúzskymi podnikateľmi v združení Medef, návštevou renomovaného centra na podporu začínajúcich inovatívnych podnikateľov NUMA a Centra výskumu a vývoja automobilky PSA Peugeot Citroën.

"V rámci ďalšieho programu si prezident Kiska uctí v Meudone pamiatku generála Milana Rastislava Štefánika, zúčastní sa na slávnostnom koncerte pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ a stretne sa s krajanmi," priblížil Krpelan.

Hlavu štátu budú na ceste sprevádzať minister hospodárstva Peter Žiga, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek a delegácia slovenských podnikateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.