P. Bystrica chce na rekonštrukciu osvetlenia využiť koncesnú zmluvu

Ilustračné foto. Foto: TASR - Branislav Račko

Považská Bystrica 19. novembra (TASR) - Považskobystrická samospráva chce v budúcom roku kompletne zrekonštruovať verejné osvetlenie v meste aj v prímestských častiach, uvažuje o využití koncesnej zmluvy. Vďaka koncesii by rekonštrukciu zafinancoval investor a mesto by ju splácalo z rozdielu získaného z úspor na prevádzke osvetlenia.

Ako TASR informovala hovorkyňa Považskej Bystrice Iveta Kováčiková, vedenie mesta sa radí aj so zástupcami miest, kde už takéto zmluvy uzavreli. Je potrebné pripraviť kompletnú ekonomickú a právnu analýzu projektu. „Pôjde o investíciu, ktorá sa bude pohybovať na úrovni štyri až päť miliónov eur, mesto musí byť veľmi dobre pripravené, aby to zvládlo najmä po legislatívnej stránke,“ priblížila Kováčiková.

V súčasnosti je podľa nej pripravený projekt pre prvú fázu zahŕňajúcu rekonštrukciu verejného osvetlenia v meste a v prímestských častiach s výnimkou posledných vytvorených ulíc, ktoré sa budú realizovať v druhej fáze. Prvá fáza bude zahŕňať 90 percent mesta a mestských častí.

„Rekonštrukcia sa má začať v centre mesta, postupovať bude na sídliská a nakoniec v prímestských častiach. Pôjde o náročný proces, meniť sa bude približne 3800 svietidiel aj so stožiarmi, v prípade potreby sa budú meniť aj rozvody,“ doplnila hovorkyňa s tým, že verejnosť bude so všetkými krokmi oboznámená, prípadnú koncesnú zmluvu bude odsúhlasovať mestské zastupiteľstvo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.