V Slovenskom technickom múzeu vyrábajú umelecké predmety zo šrotu

Ilustračná snímka Foto: TASR

Košice 19. novembra (TASR) – Nepotrebné veci určené na zošrotovanie sa vďaka talentu kováčskych majstrov menia dnes na umelecké diela. V Slovenskom technickom múzeu (STM) v Košiciach sa koná nultý ročník Scrap Metal Art Festivalu, ktorého cieľom je predstaviť výrobu umeleckých predmetov z kovového šrotu. TASR o tom informovali zo STM.

Témou výroby kovových skulptúr je šport, čo zároveň podporuje aj prezentáciu mesta Košice ako Európskeho mesta športu. Vyrobené predmety budú následne dotvárať verejné priestory východoslovenskej metropoly. Pre návštevníkov je program pripravený do 19.00 h a je určený najmä pre rodiny s deťmi.

Nadšenci práce s kovom sa priučia remeslu a zároveň si môžu svoju šikovnosť vyskúšať v tvorivých dielňach zameraných na šperkárstvo, techniku paverpol (metalické sošky), výrobu hračiek a bábik z ponožiek či minisuvenírov z plechových konzerv. Okrem toho sa uskutočnia počas dňa aj voľné prehliadky v Banskej expozícii, vo Vedecko-technickom centre pre deti a mládež, ako aj komentované prehliadky v Planetáriu. Hudobným hosťom festivalu bude skupina Mafia Corner.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.