Rekonštrukcia Buckinghamského paláca si vyžiada 369 mil. GBP

Buckinghamský palác Foto: TASR/AP Photo

Londýn 19. novembra (TASR) - Buckinghamský palác potrebuje od daňových poplatníkov peniaze na rekonštrukciu, ak má zostať vhodným obydlím pre kráľovnú Alžbetu II.

Podľa agentúry AP palác vyžaduje urgentnú výmenu potrubí, elektrickej inštalácie a vykurovania, ktoré sa neopravovalo od 2. svetovej vojny. Práce majú v priebehu desiatich rokov stáť približne 369 miliónov libier (428,8 milióna eur) a odborníci ich považujú za kritické, ak majú ochrániť budovu pred požiarom alebo poškodením vodou. Najurgentnejšie opravy sa začnú už v apríli budúceho roka.

Predstavitelia paláca si uvedomujú výšku tejto sumy, no dúfajú, že verejnosť schváli výdavky pre ikonickú budovu, ktorá je symbolom krajiny. "Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú prinášajú tieto urgentne potrebné verejné prostriedky," povedal hlavný správca kráľovskej domácnosti Tony Johnstone-Burt. "Sme presvedčení, že investíciou do Buckinghamského paláca sa vyhneme oveľa nákladnejšiemu a potenciálne katastrofálnemu zlyhaniu budovy v nadchádzajúcich rokoch."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.