Piatakov čaká monitor, časť z nich ho vyplní elektronicky

Ilustračné foto Foto: TASR - František Iván

Bratislava 20. novembra (TASR) – Piatakov v základných školách (ZŠ) čaká budúci týždeň testovanie. Testovanie 5, tzv. monitor sa uskutoční v stredu 23. novembra a bude prebiehať vo všetkých základných školách z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra.

"Na testovaní sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa programov pre žiakov s mentálnym postihnutím," uvádza Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). Školáci budú aj tento rok vypĺňať testy v papierovej forme. Žiaci v tzv. certifikačných základných školách tak budú môcť spraviť aj elektronicky.

Žiaci dostanú po 30 úloh z matematiky aj z vyučovacieho jazyka. Na ich vyplnenie budú mať pri obidvoch predmetoch čas 60 minút. V testoch z matematiky bude 20 otázok, pri ktorých bude stačiť krátka číselná odpoveď. Pri ďalších desiatich úlohách budú mať žiaci na výber z možností A, B, C, D. Pri vyučovacom jazyku to bude opačne a 20 otázok bude s možnosťou výberu právnej odpovede. Pri zvyšných desiatich otázkach bude treba krátku odpoveď.

V dňoch 8. až 9. novembra sa v certifikačných základných školách uskutočnila aj generálna skúška elektronického testovania. Do tejto formy testovania sa podľa ministerstva školstva zapojilo 103 škôl a viac ako 2500 piatakov, ktorí vyplnili spolu vyše 5000 e-testov z matematiky, slovenského jazyka a literatúry, maďarského jazyka a literatúry.

Cieľom piatackého monitora je vstupné hodnotenie žiackych vedomostí a zručností na začiatku druhého stupňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.