Hotely v Assisi ponúkajú bezplatný pobyt párom, ktoré tam počnú dieťa

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Rím 20. novembra (TASR) - Skupinka hotelov v malebnom stredovekom talianskom mestečku Assisi, rodisku sv. Františka z Assisi, ponúka bezplatný pobyt párom, ktoré tam počnú dieťa. Projekt plodnosti je dielom člena mestskej rady, ktorý ním chce podporiť cestovný ruch a súčasne aj nízku pôrodnosť v Taliansku, informovala BBC.

Taliansko má najnižšiu pôrodnosť v rámci Európskej únie a jednu z najnižších vo svete. Vlani sa na každých 1000 obyvateľov narodilo iba osem detí.

Páry, ktoré rodným listom doložia, že ich dieťa bolo pred deviatimi mesiacmi počaté práve v Assisi, dostanú údajne ďalší pobyt bezplatne alebo im ponúknu peniaze.

Webová stránka projektu uvádza, že "priviesť na svet dieťa je aktom hlbokej lásky, ktorý treba podporovať napriek množstvu problémov v živote".

Niektorí miestni predstavitelia sa ale od projektu dištancujú. Člen regionálnej rady Claudio Ricci vo vyhlásení uviedol, že preskúma, či je daná iniciatíva "vhodná pre verejný obraz Assisi a propagáciu regiónu" Umbrie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.