Novými podpredsedami Smeru-SD by mohli byť P. Žiga a J. Blanár

Foto: Smer-SD

Bratislava 20. novembra (TASR) – Novými podpredsedami Smeru-SD by údajne mohli byť minister hospodárstva Peter Žiga a predseda Žilinského samosprávneho kraja a poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár. V strane však podľa zdrojov z jej prostredia ešte nie je celkom vyriešená otázka, koľkých podpredsedov vymenia.

Poslanec NR SR Dušan Čaplovič už oznámil, že na tomto poste končí, chce dať priestor mladším. Spomína sa, že by mal skončiť aj expredseda parlamentu Pavol Paška. Šéf Smeru-SD Robert Fico to nepotvrdil. Personálne otázky ho podľa vlastných slov nevyrušujú. Snem sociálnych demokratov má byť 10. decembra v Prešove.

Hoci sa budú riešiť aj personálne otázky, podľa Fica Smer-SD nepotrebuje vnútorné revolúcie, strana je stabilná. "Máme šesť podpredsedov, budú nejaké zmeny. Dokonca si myslím, že budú na úrovni krajských predsedov. Ale nebude to absolútne žiadna revolúcia. Smer je stabilná strana a takéto vnútorné revolúcie vôbec nepotrebuje," odpovedal v rozhovore pre denník Pravda na otázky, či Pavol Paška bude pokračovať ako podpredseda Smeru-SD.

Fico o personálnych zmenách veľmi nehovorí, nechce totiž, aby obsah snemu prekryli "nejaké prekáračky o osobách". Tvrdí, že to strana vyrieši na sneme jedným hlasovaním. Smer-SD podľa Fica predstaví na sneme prvky silného sociálneho štátu a bude veľmi konkrétny, pokiaľ ide o rok 2017.

"Minimálne budeme navrhovať, aby sa zákon o podpore najmenej rozvinutých okresov rozšíril o ďalších päť až desať okresov, ktoré by dostali podporu prostredníctvom akčných plánov a konkrétnych financií," uviedol v rozhovore Fico s tým, že sa bude hovoriť aj o zdravotníctve a sociálnej oblasti. Snem má byť podľa neho dôkazom toho, že na Slovensku pôsobí silná strana orientovaná od stredu doľava. "A chceme ponúknuť voličom dobrý program," vyhlásil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.