V priehrade v Dolnom Dubovom budú plávať otužilci

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Dolné Dubové/Trnava 20. novembra (TASR) – Viac ako 160 otužilcov a priaznivcov zimného plávania očakávajú dnes pri vodnej nádrži v Dolnom Dubovom pri Trnave na ich celoslovenskom zraze. Organizátorom stretnutia je trnavský klub Bílí medvedi, svoju účasť nahlásili milovníci studenej vody z Nitry, Bratislavy, Ostratíc, Hlohovca, Serede i Bánoviec nad Bebravou.

Okrem utužovania zdravia bude mať zraz i charitatívny charakter, výnos z dobrovoľného štartovného je určený hendikepovanému Samkovi Slobodovi, malému miestnemu fanúšikovi otužileckého plávania.

"Maximálna dĺžka pobytu vo vode je 22 minút," uviedol pre TASR za organizátorov Ľuboš Andel. Najmladšou plavkyňou bude podľa neho osemročná Ninka Sobotková, ktorú k tejto záľube pritiahol jej otec Roman.

Otužilci sa podľa Andela od otvorenia sezóny stretávajú na rôznych miestach pravidelne, každú nedeľu. "My robíme celoslovenský zraz už štvrtýkrát. V Dolnom Dubovom sme našli u tohto i predchádzajúceho starostu dobré zázemie, radi sa sem vraciame," dodal Andel. Na obecnom úrade majú zriadenú šatňu, vrátia sa tam aj po skončení kúpania. Pripravený je pre nich spoločenský program.

Bíli medvedi vznikli v roku 2012, v súčasnosti majú 37 členov. Ich domovskou vodou je splav v Kamennom mlyne v Trnave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.