Bývalý newyorský starosta Giuliani nechce byť členom Trumpovej vlády

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani sa rozpráva s novinárkou vo volebnej centrále republikánskeho kandidáta na prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa počas volebnej noci. Foto: TASR/AP

Washington 10. decembra (TASR) - Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani nechce byť ďalej zaraďovaný do okruhu osôb, s ktorými sa uvažuje ako s budúcimi členmi vlády novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa.

Samotný víťaz novembrových prezidentských volieb to uviedol v piatkovom vyhlásení, kde tvrdí, že Giuliani by sa mohol "vynikajúco" uplatniť na viacerých ministerských postoch. Namiesto toho sa však rozhodol zostať v súkromnom sektore, čo budúci šéf Bieleho domu podľa vlastných slov rešpektuje.

Republikán Giuliani, ktorý v predvolebnej kampani podporoval Trumpa, bol ešte v novembri označovaný za favorita na obsadenie postu ministra zahraničných vecí. Vzhľadom na jeho obchodné kontakty so zahraničím sa však začalo pochybovať o tom, či je naozaj vhodným kandidátom.

Trumpov spolupracovník Reince Priebus, ktorý sa má stať šéfom jeho kancelárie v Bielom dome, v tejto súvislosti uviedol, že tzv. prechodový tím preveroval Giulianiho, pokiaľ ide o možný konflikt záujmov, týmto testom však "prešiel bravúrne".

Vážnym kandidátom na ministra zahraničných vecí v súčasnosti údajne Rex Tillerson, šéf koncernu Exxon Mobil, vo výbere je však naďalej i bývalý guvernér a prezidentský kandidát Mitt Romney.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.