Čiliaka vyniesli na nosidlách, vyhol sa však vážnemu zraneniu

Na snímke slovenský brankár Marek Čiliak Foto: TASR/Martin Baumann

Brno 12. decembra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak z Komety Brno je po hrozivo vyzerajúcom zranení v poriadku. V nedeľňajšom domácom zápase 29. kola českej extraligy s Mladou Boleslavou spadol v 42. minúte na ľad, kričal od bolesti a zúfalo volal o pomoc. Hraciu plochu opustil na nosidlách, pričom ukazoval na svoju nohu. Vyšetrenie v nemocnici však vážne zranenie vylúčilo.

Čiliak sa v prvom momente domnieval, že má zlomenú holennú kosť. "Pôvodcom bolesti bol zrejme nerv. Prišiel z nemocnice s barlami, ale lekári našťastie nič vážne nezistili. Ešte ho čaká ďalšie odborné vyšetrenie," citoval internetový portál sport.cz slová trénera brankárov Komety Radovana Daněka. Samotný Čiliak na Facebooku potvrdil, že je v poriadku. "Ďakujem všetkým. Som OK," napísal.

Brno napokon zdolalo Mladú Boleslav 4:1 a pred reprezentačnou prestávkou sa dostalo na druhé miesto v tabuľke o tri body za vedúci Třinec. Gólom a asistenciou sa na triumfe podieľal ďalší slovenský legionár Marcel Haščák. "Som veľmi rád, že som skóroval. To, čo sa stalo Marekovi, nám ale všetkým robí starosti. Držíme mu palce," povedal Haščák ešte po stretnutí.