Múr v Calais, ktorý má migrantom brániť v naskakovaní, je dokončený

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Calais 13. decembra (TASR) - Vo francúzskom prístavnom meste Calais dokončili v pondelok výstavbu jeden kilometer dlhej a štyri metre vysokej bariéry, ktorá má zabrániť migrantom, aby v snahe dostať sa do Británie ilegálne vnikali do kamiónových prívesov.

Vybudovaný múr, ktorému niektoré médiá dávajú aj prívlastok "veľký calaiský", sa tiahne pozdĺž oboch strán úseku diaľnice, kadiaľ prechádzajú kamióny pred nalodením na trajekty. Existuje zámer, že z estetických dôvodov bariéru časom pokryje zelený porast.

Výstavbu bariéry financovala Británia - šlo o sumu 2,7 milióna eur.

Mnohí migranti, ktorí sa dostanú do Calais na pobreží Lamanšského prielivu, sa snažia dostať do Británie tak, že naskakujú na kamióny smerujúce k prístavisku trajektov alebo na vlaky vchádzajúce do podmorského tunela. Samotný prístav v Calais už dávnejšie chráni vysoký plot s ostnatým drôtom.

Väčšina migrantov, ktorí sa pokúšali dostať do Británie, žila v tábore Džungľa postavenom ilegálne na okraji Calais. Francúzske úrady však toto táborisko koncom októbra zlikvidovali a jeho obyvateľov porozvážali do prijímacích centier v rôznych častiach Francúzska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.