Polícia našla ukradnuté topánky v hodnote 180.000 eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Lučenec 13. decembra (TASR) – Z prečinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti obvinil vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici 39-ročného živnostníka z Lučenca. Podľa slov hovorkyne KR PZ Márie Faltániovej si dotyčný muž zadovážil tovar, o ktorom vedel, že pochádza z trestnej činnosti.

„Tovar bol odcudzený neznámym páchateľom 29. novembra v Rakúsku. Šlo o 1837 párov špeciálnej pracovnej obuvi s celkovou škodou 180.000 eur. Tovar uschovával na presne nezistenom mieste až do 7. decembra, kedy dal časť (565 párov) previesť prostredníctvom prepravcu do Brna,“ uviedla hovorkyňa.

Ďalší tovar uskladňoval podľa jej slov v skladoch v Lučenci a v Liptovskom Mikuláši. „Celkovo bolo zaistených 1652 párov. Vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V nedeľu (11. 12.) sudca okresného súdu vzal obvineného do väzby,“ priblížila hovorkyňa s tým, že za tento skutok hrozí test odňatia slobody na dva až päť rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.