Podľa primátorky A. Pivkovej chýba Lučencu komunikácia R2

Alexandra Pivková. Foto: TASR

Lučenec 27. decembra (TASR) – Samospráva Lučenca aj v tomto roku hospodárila zodpovedne, čo sa odzrkadlilo v znížení dlhu mesta a vytvorení prebytku. Napriek veľkým investíciám, akými boli rekonštrukcia neologickej synagógy, historickej radnice a ich uvedenie do života kultúrno-spoločenskými podujatiami a výstavami. Pre TASR to v zhodnotení končiaceho sa roka uviedla primátorka Lučenca Alexandra Pivková.

"V roku 2016 ma najviac potešilo otvorenie zrekonštruovaných budov národnej kultúrnej pamiatky synagógy a historickej radnice, a tiež získanie niekoľkých ocenení, hlavne ceny Fénix - kultúrna pamiatka roka 2015 za našu synagógu," priblížila primátorka.

Sklamaním však pre ňu bolo pomalé napredovanie budovania R2 do Lučenca, ktoré by podľa jej slov prinieslo do mesta investorov a rozvoj. " Sklamala ma tiež stále pretrvávajúca ľahostajnosť človeka k človeku v každodennom živote," dodala.

Za najväčšiu výzvu do budúceho roka považuje okrem výstavby R2 i vybudovanie obchvatu Lučenca, ktorý by riešil dopravu cez centrum mesta a negatíva v kvalite života jeho občanov. "Ďalej je nutné zabezpečiť investorov do priemyselného parku a vybudovanie cesty do jeho areálu, komplexne riešiť rekonštrukciu súvislých miestnych komunikácií a chodníkov, venovať sa verejným priestranstvám, budovaniu detských ihrísk a oddychových plôch," vymenovala Pivková.

Ako ďalej spomenula, samospráva sa musí zaoberať i ďalším budovaním smetných stanovíšť aj polopodzemných stanovíšť a investične pripraviť výstavbu novej krytej plavárne. Za potrebné považuje rekonštruovať mestský úrad na Námestí republiky, ale tiež naďalej intenzívne využívať možnosti čerpania eurofondov na rekonštrukcie verejných budov, cyklotrás, Kubínyiho námestia, ako i domu pre seniorov a kúpu bytov pre mesto zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

"Chceme aj naďalej budovať a rozvíjať naše mesto pre nás všetkých, ktorí v ňom žijeme, ale aj pre návštevníkov a turistov. Tým chceme pripraviť také atraktivity v meste a regióne, aby sa cítili príjemne a zažili ponúkané možnosti histórie, kultúry, pamätihodností, prírodných krás, oddychu, športu a spoločenských udalostí spolu s rodinou a priateľmi," zakončila primátorka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.