Riešenia v oblasti inteligentných miest podporí inovačný fond

Foto: TASR/AP

Bratislava 27. decembra (TASR) – Na Slovensku vznikne Slovensko-americký inovačný fond, ktorý bude slúžiť na podporu inovačných riešení v oblasti smart cities, teda tzv. inteligentných miest. Svoju činnosť začne na budúci rok a k dispozícii bude mať 2 milióny USD (1,91 milióna eur).

Ako TASR informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho (Smer-SD), ide o jeho spoločnú iniciatívu s Veľvyslanectvom SR v Spojených štátoch amerických.

„Inovácie, ktoré vzniknú s finančnou podporou fondu, budú v podobe pilotných projektov testované v podmienkach vybraných slovenských miest,“ priblížil úrad.

Počiatočná alokácia fondu bude 2 milióny USD, z toho jeden milión bude predstavovať vklad slovenskej vlády a ďalší milión doň vložia americké firmy. Slovenská a americká vláda podpíšu memorandum o spolupráci upravujúce otázky fondu.

„Príjemcom grantov budú slovenské firmy, ktoré pracujú na tzv. smart city riešeniach a vedia získať pre spoluprácu firmy z USA. Výsledkom spoločnej inovačnej činnosti musí byť pilotný projekt v niektorom zo slovenských miest zameraných na agendu smart city,“ doplnil úrad vicepremiéra.

Fond by mal začať svoju činnosť v priebehu budúceho roka a granty bude udeľovať na základe otvorených výziev.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.