Počet firemných bankrotov klesol v Nemecku v októbri takmer o pätinu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Berlín 13. januára (TASR) - Počet firemných bankrotov v Nemecku zaznamenal v októbri prudký pokles. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka sa ich počet znížil takmer o pätinu. Ukázali to dnes zverejnené údaje štatistického úradu Destatis.

Nemecké súdy evidovali za mesiac október celkovo 1621 firemných insolvencií. Oproti októbru predchádzajúceho roka to predstavuje pokles o 18,8 %.

Celkovo počet firemných bankrotov v Nemecku systematicky klesá. Ako dodal Destatis, až na september 2016 zaznamenali medziročný pokles v každom mesiaci od decembra 2015.

Veľkoobchodné ceny v Nemecku zrýchlili rast v decembri na 4-ročné maximum

Veľkoobchodné ceny v Nemecku vzrástli v decembri najvýraznejším tempom za posledné štyri roky. Ukázali to dnes zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Veľkoobchodné ceny sa v poslednom mesiaci minulého roka zvýšili medziročne o 2,8 %. To je najvýraznejší rast od októbra 2012, keď ceny vzrástli o 3,1 %. Zároveň to znamená medziročný rast veľkoobchodných cien tretí mesiac po sebe. V predchádzajúcich mesiacoch však bolo tempo rastu omnoho miernejšie, v novembri dosiahlo 0,8 % a v októbri 0,5 %.

Medzimesačne sa veľkoobchodné ceny v Nemecku zvýšili o 1,2 %. Aj v tomto prípade sa tempo rastu prudko zrýchlilo, keď v novembri ceny vzrástli len o 0,3 %.

Za celý rok 2016 však veľkoobchodné ceny v Nemecku zaznamenali pokles, ktorý dosiahol 1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.