FOTO: Na viacerých miestach Košického kraja je mimoriadna situácia

Mesto Trebišov vyhlásilo mimoriadnu situáciu v súvislosti so snežením. Na snímke ťažké mechanizmy v Trebišove 14. januára 2017 odpratávajú sneh v meste. FOTO TASR - Roman Hanc Foto: TASR Roman Hanc

Košice 14. januára (TASR) - Cestári boli počas uplynulej noci v Košickom kraji v plnom nasadení. Na viacerých miestach sú vyhlásené kalamitné stupne.

"V Trebišove bol v noci vyhlásený druhý situačný stupeň. V okrese Košice-okolie bol ráno vyhlásený prvý stupeň. Situácia na cestách je adekvátna počasiu. Všetky mechanizmy máme vonku, zjazdnosť ciest je zabezpečená. Na cestách je troj- až päťcentimetrová utlačená vrstva snehu," uviedol pre TASR riaditeľ Správy ciest Košického samosprávneho kraja Zoltán Bartoš.

Podľa primátora Trebišova Mareka Čižmára vzhľadom na poveternostnú situáciu a neustále sneženie dnes ráno zasadal krízový štáb mesta, ktorý vyhlásil mimoriadnu situáciu. "Hlavnou úlohou je spriechodniť všetky trasy, ktoré sú dôležité pre záchranné zložky a potom sa venovať aj ďalším úsekom. Zatiaľ sa nám podarilo zabezpečiť prejazdnosť hlavnej ulice a priľahlých ulíc. Teraz nasleduje postupné čistenie sídliskových častí, priechodov pre chodcov a autobusových zástavok," priblížil pre TASR Čižmár.

V uliciach mesta bolo od piatka (13.1.) šesť odhŕňačov technických služieb a do práce boli povolaní aj pracovníci aktivačného strediska, ktorí pomáhajú s čistením chodníkov a ciest.

Prvý kalamitný stupeň je vyhlásený aj v Michalovciach. Práve tam bola podľa Bartoša v noci najkritickejšia situácia. "V celom okrese sa tvorili snehové jazyky. V rámci našich možností, ktoré máme, sme zabezpečovali zjazdnosť ciest," vysvetlil.

Zároveň apeluje na vodičov, aby nejazdili rýchlo. "Nie je situácia, že sú čierne cesty, to sa zabezpečiť nedá. My zmierňujeme následky. Prepluhujeme, ohrnieme, a keď sú teploty okolo nuly, tak solíme, aby sa sneh roztopil," skonštatoval Bartoš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.