Na lyžovačku do Stuhlecku sa možno dostať špeciálnou dopravou

Ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 23. januára (TASR) – Pre slovenských lyžiarov zabezpečuje do rakúskeho strediska Stuhleck pri Semmeringu tradičnú autobusovú dopravnú linku Slovak Lines. Je to najvyšší kopec (1783 m) v najväčšom lyžiarskom stredisku na východe Rakúska.

"Táto linka je naša jediná zahraničná pre lyžiarov. Robíme ju už siedmu sezónu a záujem sa zvyšuje. Tomu prispôsobujeme počet autobusov. Stalo sa, že sme naraz vypravili aj päť, ale ešte ani jeden deň sme ju nezrušili," uviedla pre TASR hovorkyňa prepravcu Eva Vozárová.

Z Bratislavy linka premáva počas víkendov, sviatkov a prázdnin až do konca vhodných snehových podmienok. Lyžiari sú na svahu od začiatku spustenia vlekov až do ukončenia prevádzky.

"Mnohí chodia častejšie a šoféri ich už poznajú. Pohodlné je to, že z autobusu vystúpia až pod lyžiarskym svahom, blízko lanovky. Počas obeda medzi 12. a 13. hodinou je vodič v autobuse, kde sa lyžiari môžu prezliecť, zohriať i najesť, potom opäť idú na svah," dodala Vozárová.

Množstvo lyžiarov z rôznych krajín sa na svah presúva štvor- a šesťmiestnymi sedačkami na tri výstupné stanice. Celkovo 24 km zjazdoviek dáva na výber každému podľa zdatnosti a odvahy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.