Novým splnomocnencom vlády pre vodné dielo Gabčíkovo bude M. Špaček

Pohľad na prevádzku ľavej plavebnej komory Vodného diela na stupni Gabčíkovo. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 15. februára (TASR) – Novým splnomocnencom vlády SR v konaní pred Medzinárodným súdnym dvorom (MSD) vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo – Nagymaros bude Metod Špaček. Na tomto poste nahradí doterajšieho splnomocnenca Drahoslava Štefánka, ktorý sa 16. januára 2017 ujal funkcie vedúceho Úradu Rady Európy v Bosne a Hercegovine so sídlom v Sarajeve. O výmene na poste splnomocnenca dnes rozhodla vláda.

Špačeka, ktorý pôsobí ako riaditeľ odboru medzinárodného práva Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, do novej funkcie navrhol minister Miroslav Lajčák. Špaček má podľa rezortu diplomacie s touto agendou bohaté skúsenosti. Napríklad od roku 2005 je členom vládnej delegácie SR pre rokovania o implementácii rozsudku MSD a vedúcim slovenskej časti slovensko-maďarskej pracovnej skupiny pre právne otázky implementácie rozsudku MSD. Sporu Gabčíkovo – Nagymaros sa aktívne venuje od roku 2000.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.