Cyklisti Okolo Slovenska obmedzia dopravu v centre Trnavy

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Trnava 6. júna (TASR) – Dopravné obmedzenia v súvislosti s dojazdom a poslednou etapou medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska avizujú v meste Trnava. Trvať budú od piatka 9. júna do nedele 11. júna. V danom čase bude uzavretá Štefánikova ulica a parkoviská na uliciach Rybníkovej, Vajanského a Radlinského. Uzavretie bude platiť aj pre Trojičné námestie a ulice Pekárska a Hornopotočná za Slovenskou poštou, Hviezdoslavova a Jerichová.

"Okrem týchto uzáver budú dopravné obmedzenia v čase príchodu cyklistov v sobotu 10. júna od 16.30 do 19.00 h na Špačinskej a Rybníkovej ulici. V deň odchodu cyklistov v nedeľu 11. júna bude dočasne obmedzená doprava na Bučianskej a Piešťanskej ulici," informoval hovorca mesta Pavol Tomašovič.

Preteky Okolo Slovenska povedú v tomto roku cez stredoveké kráľovské mestá Levoču, Banskú Bystricu, Nitru a vyvrcholia v najstaršom slobodnom kráľovskom meste Trnave. Posledná etapa so štartom a cieľom v Trnave povedie 11. júna okruhmi cez Malženice, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Horné a Dolné Dubové a Špačince na Trojičné námestie.

Doprava bude obmedzená aj v Levoči a okolí

Úvodný prológ v Levoči štartuje v stredu 7. júna o 16.30 h. V čase od 14.00 do 19.30 h bude celková uzávera Námestia Majstra Pavla. Od 15.00 do 19.30 h budú úplne uzatvorené aj Košická ulica, ulica Kežmarská cesta, Ulica Viktora Greschika a Jána Francisciho, Predmestie a Nová ulica. "V súvislosti s celkovou uzáverou ulíc upozorňujeme obyvateľov centra mesta a priľahlých ulíc, Kežmarskej a Ruskinovskej cesty, Potočnej ulice, sídliska Západ, mestskej časti Levočská Dolina a Závada, že v čase od 15.00 do 19.30 h bude uzavretý vjazd a výjazd vozidiel z uvedených ulíc a mestských častí," informovala Lenka Petrášová z oddelenia investičnej činnosti, územného plánovania, životného prostredia a stavebného úradu na Mestskom úrade v Levoči. Mestská hromadná doprava nebude premávať v stredu čase od 14.00 do 19.30 h a následne aj vo štvrtok (8.6.) od 9.00 do 11.30 h.

Prvá etapa pretekov štartuje v Levoči vo štvrtok 8. júna o 12.00 h na Námestí Majstra Pavla. "Pelotón sa vydá smerom cez Harichovce do Spišskej Novej Vsi, zo Spišskej Novej Vsi smerom na Smižany a Spišský Štvrtok, cez Vrbov, Veľkú Lomnicu a Mlynicu do Vysokých Tatier na Štrbské Pleso, následne do Štrby a smerom na Važec opustia Prešovský kraj. Úseky budú priebežne uzatvárané podľa pohybu pelotónu," dodal hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.