Za krádež piva a cigariet si môže posedieť v chládku až 12 rokov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Sučany 14. júna (TASR) - Až dvanásťročný trest odňatia slobody hrozí 19-ročnému mladíkovi, ktorý v piatok (9. 6.) v noci na Partizánskej ulici v Sučanoch olúpil troch chlapcov vo veku 17 až 18 rokov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Obvinený podľa nej chlapcov zastavil a požadoval od nich cigarety. Keď mu nevyhoveli, povedal im, že ich zbije. "Mladík pristúpil k 18-ročnému Patrikovi, od ktorého sa chcel napiť z piva, ktoré mal v plastovej fľaši v ruke. Keď odmietol, obvinený mu fľašu vytrhol a napil sa. Potom ju postavil na zem a začal Patrika šacovať po celom tele, pričom z pravého vrecka nohavíc mu odcudzil škatuľku s cigaretami," ozrejmila Balogová.

Doplnila, že následne chcel prehľadať aj 17-ročného Jozefa. Ten sa však bránil. "Obvinený ho sotil a chytil za rukáv bundy, pričom mu povedal, že s ním neskončil. Potom obrátil pozornosť na posledného chlapca, ktorého obdobným spôsobom prehľadal. Chlapec mal strach z agresívneho správania sa obvineného, preto sa nebránil," vysvetlila žilinská krajská policajná hovorkyňa.

Obvinený mladík napokon z miesta odišiel a chlapci vec oznámili na polícii. Vyšetrovateľ podal podnet na vzatie obvineného do väzby. "V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov," dodala Balogová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.