Demokratickí kongresmani podali na Trumpa žalobu za porušovanie ústavy

Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP

Washington 14. júna (TASR) - Takmer 200 kongresmanov za Demokratickú stranu podalo žalobu na prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorého obviňujú z porušenia ústavy. Informovala o tom agentúra AP.

Agentúra Reuters uviedla, že žaloba bola podaná na súde vo Washingtone.

Demokrati tvrdia, že Trump aj po tom, ako sa ujal funkcie prezidenta, dostáva prostredníctvom ním kontrolovaných spoločností platby od iných firiem i od vlád tretích štátov. Podľa demokratov tým porušuje americkú ústavu.

Žalujúca strana tiež pripomína, že Trump je naďalej vlastníkom všetkých svojich spoločností. Aby sa vyhol konfliktu záujmov, vedenie trustu zveril svojim synom.

Podobnú žalobu na Trumpa podali tento týždeň aj generálni prokurátori štátu Maryland a federálneho dištriktu Kolumbia. Analogickou kauzou sa zaoberá aj federálny súd v New Yorku, kde je žalujúcou stranou organizácia Občania za zodpovednosť a etiku vo Washingtone (CREW), združujúca právnikov, právnych expertov a odborníkov na profesionálnu etiku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.