Šéf Uberu Travis Kalanick po tlaku investorov odstúpil z funkcie

Travis Kalanick Foto: TASRAP

Detroit 21. júna (TASR) - Spoluzakladateľ a šéf amerického prevádzkovateľa alternatívnej taxislužby Uber Travis Kalanick odstúpil po rastúcom tlaku investorov z funkcie. Jeho odchod dnes potvrdila správna rada spoločnosti, pričom uviedla, že Kalanick potrebuje určitý čas na to, aby zvládol situáciu po smrti svojej matky, ktorá zahynula pri nehode lode, a "zároveň to vytvára pre Uber priestor v plnej miere využiť príležitosť, ktorú poskytuje nová kapitola v jeho histórii".

Podľa samotného 40-ročného spoluzakladateľa Uberu jeho rezignácia "pomôže firme vrátiť sa k rozvoju, než aby ju ovplyvňovali ďalšie boje," čím jednoznačne narážal na tlak investorov, aby sa z funkcie stiahol. Ako uviedol vo vyhlásení, ktoré ako prvý zverejnil denník The New York Times, "Uber bol u neho vždy na prvom mieste a v tomto citlivom období v jeho osobnom živote preto akceptoval požiadavku investorov, aby z pozície výkonného riaditeľa odstúpil".

Po ôsmich rokoch fenomenálneho rastu zaznamenal Uber niekoľko udalostí, ktoré poškodili reputáciu firmy a znervóznili investorov. Spoločnosť sa dostala do nepriaznivého svetla po obvinení jednej z bývalých zamestnankýň zo sexuálneho obťažovania či po obvineniach firmy Waymo z priemyselnej špionáže. Kalanickovu pozíciu negatívne ovplyvnili aj konflikty so zamestnancami. Kľúčoví investori ako First Round Capital, Lowercase Capital, Menlo Ventures a Fidelity Investments preto vyzvali Kalanicka, aby odstúpil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.